Atviras Laiškas Prezidentei (Open Letter to the President of Lithuania)
My real name is Mark Adam Harold. I have lived, loved, worked, and paid taxes in Lithuania for nearly 10 years. Due to strict citizenship laws, I can't get dual citizenship, so on the 10th anniversary of Lithuania's membership of the EU and NATO, I wrote a letter to the President asking her to make an exception. It's written in Lithuanian, to the best of my abilities. I hope she reads it, but also I hope the wider public consider the possibility of increasing Lithuania's dying population by encouraging immigration and offering dual citizenship to EU citizens who live and work in Lithuania permanently. To my surprise and delight, the letter went viral with over 1000 likes in the first week, including many prominent politicians and public figures.
Original PDF here:
FILE
0.07MB .pdf
Open letter from Mark Adam Harold to the President of Lithuania, regarding dual citizenship.
LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTEI
ATVIRAS LAIŠKAS
Vilnius, 2014-05-01
Jūsų Ekscelencija,
aš Jums rašau Lietuvos narystės ES ir NATO dešimtmečio proga. Aš esu labai patenkintas imigrantas iš Anglijos. Prieš 10 metų aš pradėjau savo naują gyvenimą Jūsų šalyje.
2004m, isimylėjo Vilnių. Atskridau sužinoti kas vyksta Naujoje Europoje, ir greitai sužinojau kad labai megstu čia būti. Antrą dieną, pradejau jau paklausti žmoniems kaip surasti buto. Po mano trečios kelionės į Lietuvą - nusprendžiau taupyti ant aviabilietų, ir iki šiol gyvenu nuolat Vilniuje. Viskas OK.
Tik kad visur visada tas klausimas - “Markai, kodėl tu Lietuvoje?”
O kodėl neimanoma patikėti, kad aš tiesog noriu gyventi Lietuvoje? Man visai naturalu pasirinkti gyventi kur internetas greitas, alus skanus, ofiso nuoma už protingą kainą, jauni žmonės yra kurybingi, saulė karšta bent pusė laiko. Iš tikrujų, aš niekur neemigravau, nes Anglijoje gimiau, ir aš vis dar Europoje gyvenu.
Nemanau, kad žmogus sprendžia viską pagal atlyginimo dydį. O stebau, kad nereklamuojate Lietuva potencialams imigrantams. Užsieniečiams yra labai sunku sužinoti kad tokio varianto kaip Lietuva egzistuoja.
Aš suprantu, kad aktyvai ieškote investicijos. O kodėl netikite kad daug tukstančių ES piliėčių noretu čia fiziškai gyventi, dirbti, mokėti mokesčius, dalyvauti visuomenėje? Net kalbėti lietuviškai ES piliečiams nėra taip sunku, nes tai Europietiška kalba.
Jau Lietuva yra šalis į kurį drąsiai galime pakviesti užsieniečius, ne tik investuoti, o ir gyventi, sukurti verslus, sukurti šeimas, dirbti su mumis. Tai atnėštų daugiau stiprybės mums visiems. Tik prašau deginti tą sovietinę Darbo kodeksą.
Dėja, vis dar neturiu Lietuvos Respublikos pilietybės. Idealiai, norėčiau dvigubos pilietybės, pasilikti Lietuvoje, stiprinti ryšius tarp mūsų šalių, kaip tiltas. Man labai liūdna, kad Jūsų taisyklės to neleidžia. Pasekmė - negalėsiu balsuoti už Jūs, negaliu įstoti į Šaulių sąjungą, negaliu pasirinkti kas išleis mano mokesčius ant nesąmonių, ir nuolat jaučiu kad aš esu “užsienietis”... nors gyvenu tarp sienų.
Landsbergis pasakė - “lietuvis yra tas, kuris tiki, kad Lietuva gali būti graži ir teisinga!”
Džiugu pasakyti, kad pagal tą apibrežimą, aš jau esu lietuvis.
Mark Adam Harold, aka Mark Splinter, aka Tas Britas.
Powered by SPLINTERDATA
Hello, labas, privyet, this is my website.
+37065203303
mark@marksplinter.com
skype: splinterlt